Výstava: Tàssies: Three books in the wall (A reading experience)

Anotace

Srdečně zveme do Galerie Ladislava Sutnara, která představí knižní ilustrace Josepa Antoniho Tàssiese. Výstavní prostory zaplní ukázky ilustrací z knih The lost Child, Stolen Names a If. Vernisáž se uskuteční ve středu 27. června od 18:00 hodin.

Právě za knihu The lost Child získal Tàssies v roce 2009 jako první Španěl Grand Prix na Bienále ilustrací v Bratislavě. Jedná se o jednu z nejprestižnějších mezinárodních soutěží svého druhu, do které se hlásí více než 300 umělců z 37 zemí světa.

Tàssiesova tvorba se objevila na mnoha mezinárodních kolektivních i samostatných výstavách. Mimo jiné také na Knižním veletrhu v Bologni v roce 2010, kde byla představena jeho kniha Stolen Names, která se věnuje šikaně ve školách. Kniha vyšla v mnoha jazykových mutacích například v Rusku, Řecku, Jižní Koreji, Japonsku či Mexiku, kde byla zahrnuta do vzdělávacích programů.

Komentovaná prohlídka s autorem se uskuteční ve středu 11. července od 17.30 hodin.

Tàssies bude hostujícím pedagogem na mezinárodní letní škole umění ArtCamp, kde povede kurz knižní ilustrace.

Datum zahájení 27.06.2018
Datum ukončení 21.07.2018
Místo konání Galerie Ladislava Sutnara, Riegrova 11, Plzeň; vernisáž: 27. 6. od 18 hodin
Více informací https://fdu.zcu.cz/cz/1845-tassies-three-books-in-the-wall-a-reading-experience