Výstava "MICHAEL ROMBERG: rozmarné ilustrace a návrhy divadelních kostýmů"

Anotace

Výstava "MICHAEL ROMBERG: rozmarné ilustrace a návrhy divadelních kostýmů" u příležitosti 100. výročí narození doc. Michaela Romberga (1918 – 1982), pedagoga pražské DAMU a bratislavské VŠMU, scénografa ND v Praze, Brně, Ostravě, ilustrátora a autora chrámových fresek, návrhů gobelínů, známek i mozaiky.
Vernisáž výstavy se uskuteční 20. prosince 2018 od 11.00 hodin v Ruském centru Západočeské univerzity v Plzni, Univerzitní 22, Plzeň.

Úvodní a průvodní slovo: Jiří a Jan Klapkovi.
Součástí vernisáže bude i hudební prezentace zpěvníku „Písně Československa“ vydaného u příležitosti 100. výročí vzniku ČSR.

Pořádají: Ruské centrum Západočeské univerzity v Plzni, Česká asociace rusistů a Česko – ruská společnost za podpory Ministerstva kultury ČR.

Datum zahájení 20.12.2018
Datum ukončení 20.12.2018
Místo konání Ruské centrum Fondu "Russkiy mir", UU-308 (areál ZČU na Borech)
Více informací http://www.ruskecentrum.zcu.cz