Přejít k obsahu

Současnost týmu

  • Čím se zabýváme - profil

Skupina aplikované výpočetní geometrie se zabývá řešením problémů z oblasti geometrického modelování a vizualizace s využitím algoritmů a datových struktur výpočetní geometrie.  Řešená témata se týkají především triangularizovaných geometrických modelů, a to jejich vytváření, optimalizací, uživatelských modifikací, zobrazování, včetně hledání řešení vhodných pro objemná, pohyblivá nebo měnící se data a dělení prostoru pro lokalizaci geometrických problémů.  Příklady aplikací jsou proteinové inženýrství, modelování obličejů, geomatika, vizualizace v medicíně.

  •  Teoretická a praktická využitelnost

Vyvíjené algoritmy a metody dávají uživatelům možnost zacházet s rozsáhlými geometrickými, kartografickými, lékařskými a biochemickými dat, modelovat je a zobrazovat, často v reálném čase. Uživateli výsledků jsou výrobci obrazových aplikací, kteří využijí nové metody zpracování digitální obrazové informace, např. v lékařství, biochemii a kartografii.

  • Řešené úlohy v současnosti

Projekt MŠMT, KONTAKT II LH 11006 „Interaktivní geometrické modely pro simulaci přírodních jevů“ 2011 – 2013

  • Co nabízíme

Naše expertiza je především (ale nejen) v oblasti geometrického modelování a vizualizace s využitím algoritmů a datových struktur výpočetní geometrie. Řešená témata se týkají především triangularizovaných geometrických modelů, a to jejich vytváření, optimalizací, uživatelských modifikací, zobrazování, včetně hledání řešení vhodných pro objemná, pohyblivá nebo měnící se data a dělení prostoru pro lokalizaci geometrických problémů.
Patička