Přejít k obsahu


Analýza využitelnosti vybraných metod a nástrojů v oblasti finanční diagnostiky

Citace:
ŠINDELÁŘOVÁ, J., DVOŘÁKOVÁ, L. Analýza využitelnosti vybraných metod a nástrojů v oblasti finanční diagnostiky. In IMEA 2006. Hradec Králové: Gaudeamus, 2006. s. 447-452. ISBN: 80-7041-164-3
Druh: STAŤ VE SBORNÍKU
Jazyk publikace: cze
Anglický název: Application analysis of particular methods in financial diagnosis
Rok vydání: 2006
Místo konání: Hradec Králové
Název zdroje: Gaudeamus
Autoři: Jana Šindelářová , Lilia Dvořáková
Abstrakt CZ: Příspěvek je zaměřen na analýzu využitelnosti vybraných metod a nástrojů finanční diagnostiky malých a středních podniků. Finanční diagnostika podniku je používána zejména pro zjišťování současného finančně-ekonomického stavu zkoumaného podniku, které je nezbytnou fází pro další zlepšování podnikových procesů. Obecně lze ve finanční diagnostice využít tři přístupy, které jsou reprezentovány matematicko statistickými modely, ratingem a hodnotovým managementem. Žádný z nich však nemá univerzální charakter použití, proto je nutno provést jejich analýzu s ohledem na cílovou skupinu zkoumaných subjektů. Výstupem příspěvku je doporučení, který z výše uvedených přístupů hodnocení finančně ekonomického stavu je vhodný pro použití v oblasti malých a středních podniků.
Abstrakt EN: The main target of the text is to analyse potential application of particular financial tools and methods in financial diagnosis of small and medium sized companies. Financial diagnosis is used as a first orientation point for further company analysis and generally, three main approaches can be used: statistical models, value based management and rating. The article briefly described those three approaches and in the end it provides a suggestion, which of those three approaches fits best for small and medium sized companies.
Klíčová slova

Zpět

Patička