Přejít k obsahu


A spatio-temporal metric for dynamic mesh comparison

Citace:
VÁŠA, L., SKALA, V. A spatio-temporal metric for dynamic mesh comparison. Lecture Notes in Computer Science, 2006, roč. 4069, s. 29-37. ISSN: 0302-9743
Druh: ČLÁNEK
Jazyk publikace: eng
Anglický název: A spatio-temporal metric for dynamic mesh comparison
Rok vydání: 2006
Místo konání: Heidelberg
Název zdroje: Springer Verlag
Autoři: Libor Váša , Václav Skala
Abstrakt CZ: Článek prezentuje nový přístup k porovnávání dynamických sítí. Technika je založena na výpočtu Hausdorffovy vzdálenosti v čtyřrozměrném prostoru. V textu je experimentálně určen vztah mezi jednotkami času a prostoru založený na lidském vnímání, a dále jsou řešeny problémy reprezentace dynamické 3D sítě statickou 4D tetrahedronovou sítí. Článek rovněž diskutuje možné urychlení algoritmu a předkládá výsledky aplikovatelné v oblasti simplifikacej sítí, rozpoznávání animací a v několika dalších oblastech.
Abstrakt EN: A new approach to comparison of dynamic meshes based on Hausdorff distance is presented along with examples of application of such metric. The technique is based on representation of a 3D dynamic mesh by a 4D static tetrahedral mesh. Issues concerning space-time relations, mesh consistency and distance computation are addressed, yielding a fullty applicable algorithm. Necessary speedup techniques are also discussed in detail and many possible applications of the proposed algorithm are outlined.
Klíčová slova

Zpět

Patička