Přejít k obsahu


On scaling of human body models

Citace:
HYNČÍK, L., NOVÁČEK, V., BLÁHA, P., CHVOJKA, O., KREJČÍ, P. On scaling of human body models. Applied and Computational Mechanics, 2007, roč. 1, č. 1, s. 63-76. ISSN: 1802-680X
Druh: ČLÁNEK
Jazyk publikace: eng
Anglický název: On scaling of human body models
Rok vydání: 2007
Autoři: Luděk Hynčík , Vít Nováček , Pavel Bláha , Ondřej Chvojka , Petr Krejčí
Abstrakt CZ: Lidské tělo není jednotvárné, každý z nás je jiný s ohledem na antropometrii a mechanické vlastnosti, což znamená, že dělení do skupin 5%-ní, 50%-ní a 95%-ní není s ohledem na aplikace dostatečné. Na druhou stranu není možné vyvíjet model lidského těla pro každého z nás. Z tohoto důvodu je vyvíjen algoritmus škálování a morfování. Článek popisuje vývoj algoritmu pro škálování modelů lidského těla. Myšlenka je mít jeden (nebo několik) standartní(ch) model(ů) jako základ a ostatní modely vytvářet z těchto modelů. Je nutno zvolit odpovídající antropometrické a biologické parametry, které popisují zvolenou skupinu lidí, ve které chceme škálovat a morfovat.
Abstrakt EN: Human body is not an unique being, everyone is another from the point of view of anthropometry and mechanical characteristics which means that division of the human body population to categories like 5%-tile, 50%-tile and 95%-tile from the application point of view is not enough. On the other hand, the development of a particular human body model for all of us is not possible. That is why scaling and morphing algorithms has started to be developed. The current work describes the development of a tool for scaling of the human models. The idea is to have one (or couple of) standard model(s) as a base and to create other models based on these basic models. One has to choose adequate anthropometrical and biomechanical parameters that describe given group of humans to be scaled and morphed among.
Klíčová slova

Zpět

Patička