Přejít k obsahu


Zařízení pro digitální snímání obrazu

Citace:
MAŠEK, B., FLAŠKA, M., KUČEROVÁ, L., JIRKOVÁ, H. Zařízení pro digitální snímání obrazu. Bubeneč, Praha 6, Česká republika, 2009.
Druh: PATENT, UŽITNÝ VZOR, PRŮMYSLOVÝ VZOR
Jazyk publikace: cze
Anglický název: Equipment for Digital Image Scanning
Rok vydání: 2009
Místo konání: Bubeneč, Praha 6, Česká republika
Název zdroje: Úřad průmyslového vlastnictví
Autoři: Prof. Dr. Ing. Bohuslav Mašek , Miloš Flaška , Ing. Ludmila Kučerová Ph.D. , Dr. Ing. Hana Jirková
Abstrakt CZ: Starší typy transmisních mikroskopů umožňují snímat obraz na film v kazetě s obvykle 6 až 70 obrázky, umístěné v podtlakové komeře tak, že elektrony po průchodu vzorkem o tloušťce 0,003 mm dopadají na film v kazetě. Nejčastěji až po expozici celého filmu je kazeta vyjmuta a film je vyvolán. To je zdlouhavý a nákladný proces. Pro jeho zjednodušení a zefektivnění bylo sestaveno zařízení pro digitální snímání obrazu z transmisního mikroskopu, které umožňuje snadno a rychle pořídit i jen jediný snímek a okamžitě s ním pracovat. Pro další snímání není třeba s fotoaparátem manipulovat.
Abstrakt EN: Older models of transmission electron microscopes enable from 6 to 70 images to be made on a film in a vacuum chamber so that electrons, after passing through a sample which is 0.003mm thick, fall on to the film in a cassette. After exposure, the whole film is usually then removed and developed. This is a long and demanding process. To simplify this and make it more effective equipment has been developed for creating digital images from a transmission electron microscope, thus enabling even a single image to be taken simply and quickly and to be analysed immediately. It is not necessary to handle the camera to take further pictures.
Klíčová slova

Zpět

Patička