Přejít k obsahu


Geometry-Driven local Neigbourhood Based Predictors for Dynamic Mesh Compression

Citace:
VÁŠA, L., SKALA, V. Geometry-Driven local Neigbourhood Based Predictors for Dynamic Mesh Compression. Computer Graphics forum, 2010, roč. 29, č. 6, s. 1921-1933. ISSN: 0167-7055
Druh: ČLÁNEK
Jazyk publikace: eng
Anglický název: Geometry-Driven local Neigbourhood Based Predictors for Dynamic Mesh Compression
Rok vydání: 2010
Místo konání: Oxford
Název zdroje: Blackwell Publishing
Autoři: Ing. Libor Váša Ph.D. , Prof. Ing. Václav Skala CSc.
Abstrakt CZ: Při kompresi dynamických sítí se snažíme nalézt kompaktní reprezentaci povrchové animace, která způsobí co nejmenší možné artefakty. V této práci navrhujeme dva nové prediktory geometrie, které je možné použít v algoritmech komprese založených na analýze hlavních komponent. Tyto prediktory využívají znalosti o geometrické interpretaci dat, což umožňuje přesnější predikci a tím kompaktnější reprezentaci dat. V práci rovněž uvádíme křivky datového toku a poškození, které ukazují, že navržený přístup překonává současné metody založené na analýze hlavních komponent o více než 20%.
Abstrakt EN: The task of dynamic mesh compression seeks to find a compact representation of a surface animation, while the artifacts introduced by the representation are as small as possible. In this paper we present two geometric predictors, which are suitable for PCA based compression schemes. The predictors exploit the knowledge about the geometrical meaning of the data, which allows a more accurate prediction, and thus a more compact representation. We also provide rate/distortion curves showing that our approach outperforms the current PCA-based compression methods by more than 20%.
Klíčová slova

Zpět

Patička