Přejít k obsahu


Star-shaped polyhedron point location with orthogonal walk algorithm

Citace:
SOUKAL, R., KOLINGEROVÁ, I. Star-shaped polyhedron point location with orthogonal walk algorithm. Procedia Computer Science, 2010, roč. 1, č. 1, s. 219-228. ISSN: 1877-0509
Druh: ČLÁNEK
Jazyk publikace: eng
Anglický název: Star-shaped polyhedron point location with orthogonal walk algorithm
Rok vydání: 2010
Místo konání: Amsterdam
Název zdroje: Elsevier
Autoři: Ing. Roman Soukal , Prof. Dr. Ing. Ivana Kolingerová
Abstrakt CZ: Tento článek popisuje dva vyhledávací algoritmy pro lokaci bodu na triangularizovaném povrchu star-shaped mnohostěnu. Oba algoritmy vychází z existujících algoritmů na vyhledávání bodů v rovinné triangulaci, "Remembering Stochastic walk" a "Orthogonal walk". Modifikace druhého jmenovaného algoritmu využívá některé sférické souřadnice a díky tomu se problém lokace bodu v prostoru zjednoduší na problém lokace bodu v rovině. Článek také prezentuje metodu výběru vhodného počátečního trojúhelníku.
Abstrakt EN: This paper describes the modifications of two walking algorithms for point location on a surface of a star-shaped polyhedron, a generalization of the Remembering Stochastic walk algorithm for a star-shaped polyhedron and a modification of the planar Orthogonal walk algorithm. The latter uses spherical coordinates to transfer the spatial point location problem to the planar point location problem. This way, the problem can be solved by the traditional planar algorithms. Along with the modifications, the paper proposes new methods for finding a proper starting triangle for the walking process with or without preprocessing.
Klíčová slova

Zpět

Patička