Přejít k obsahu


Světlo světa. Papež církev a znamení doby

Citace:
BLAHUTKOVÁ, D. Světlo světa. Papež církev a znamení doby. 1. vyd. Brno : Barrister & Principal, 2011, 204 s. ISBN: 978-80-87474-14-3
Druh: KNIHA
Jazyk publikace: cze
Anglický název: The Light of the World. The Pope, the Church and the Signs of the Times
Rok vydání: 2011
Místo konání: Brno
Název zdroje: Barrister & Principal
Autoři: Mgr. Daniela Blahutková Ph.D.
Abstrakt CZ: Třetí z řady rozhovorů mezi německým žurnalistou Peterem Seewaldem a Josephem Ratzingerem, první v období, kdy Joseph Ratzinger zastává papežský úřad. Hodnoceno jako velmi otevřená debata, která tematizuje i řadu kontroverzních témat kolem situace církve a jejího místa v dnešním světě. Benedikt XVI. se vyjadřuje k tématům jako kulturní relativismus západního světa, mezináboženský dialog, ekumena, krize a skandály v katolické církvi a jejich medializace, víra dnes, orientace římskokatolické církve do budoucna. Vedle toho odpovídá i na řadu osobních otázek P. Seewalda.
Abstrakt EN: The translation of the book-length interview between Joseph Ratzinger – Benedict XVI and German journalist Peter Seewald. The Pope deals very directly with some wide-ranging and controversial issues facing the world of our time (modern Western culture, Islam, Orthodoxy, Judaism, relativism, the priesthood, the burden of being Pope, the sex abuse crisis, infallibility, marriage etc.). A lively and challenging exchange, devided into three parts (The Signs of the Times, the Pope, the Church).
Klíčová slova

Zpět

Patička