Přejít k obsahu


Informační systém pro podporu údržby vybraných zařízení elektrárenských strojoven

Citace:
FETTER, M., FLÍDR, M., HAJŠMAN, V., JELÍNEK, L., KRŇOUL, J., VÁVŘE, J., VORÁČ, P., JANEČEK, E. Informační systém pro podporu údržby vybraných zařízení elektrárenských strojoven. 2012.
Druh: SOFTWARE
Jazyk publikace: cze
Anglický název: Maintenance Support Information System for Selected Power Plant Turbine Room Equipment
Rok vydání: 2012
Název zdroje: Západočeská univerzita v Plzni
Autoři: Ing. Miloš Fetter , Ing. Miroslav Flídr Ph.D. , Ing. Václav Hajšman Ph.D. , Ing. Libor Jelínek Ph.D. , Ing. Jan Krňoul , Ing. Jaroslav Vávře , Ing. Přemysl Voráč , Doc. Ing. Eduard Janeček CSc. ,
Abstrakt CZ: SW je určen pro podporu řízení činností údržby elektrárenských zařízení, zejména pro efektivní plánování údržby na základě sledování a predikce stavu zařízení. SW je koncipován jako komplexní metodické a technické řešení pro systematický sběr relevantních technických a ekonomických servisních dat, jejich vyhodnocování a podporu v oblasti plánování a řízení údržby. SW využívá původních výsledků výzkumu získaných v rámci řešení projektu MPO FR-TI1/258. Implementované metody zpracování dat a parametrizace modelů spolehlivosti zařízení a nákladovosti jejich údržby jsou založené na kombinaci statistického a expertního vyhodnocení dat o poruchách, opravách a nákladech. SW je postaven na třívrstvé architektuře využívající databázový systém Oracle, aplikační server Apache Tomcat a WEB uživatelské rozhraní.
Abstrakt EN: Database information system to support the documentation, planning and decision-making of maintenance activities in the form of guide that allows you to optimize the cost of maintenance based on condition monitoring equipment, effects of maintenance and prediction of failure.
Klíčová slova

Zpět

Patička