Přejít k obsahu


The edge-closure of a claw-free graph is the line graph of a multigraph

Citace:
HOLUB, P. The edge-closure of a claw-free graph is the line graph of a multigraph. ARS COMBINATORIA, 2012, roč. 106, č. 7, s. 289-295. ISSN: 0381-7032
Druh: ČLÁNEK
Jazyk publikace: eng
Anglický název: The edge-closure of a claw-free graph is the line graph of a multigraph
Rok vydání: 2012
Autoři: RNDr. Přemysl Holub Ph.D.
Abstrakt CZ: Ryjáček uvedl uzávěrový operátor na claw-free grafech, který je založený na lokálním zúplnění lokálně souvislého vrcholu. Ukázal, že uzávěr grafu je hranovým grafem grafu, který neobsahuje trojúhelník jako indukovaný podgraf. Brousek a Holub zavedli analogii tohoto uzávěru, tzv. hranový uzávěr na claw-free grafech, který je založen na lokálním zúplnění lokálně souvislé hrany. V tomto článku je ukázáno, že hranový uzávěr grafu je hranovým grafem multigrafu.
Abstrakt EN: Ryjáček introduced a closure concept in claw-free graphs based on local completion at a locally connected vertex. He showed that the closure of a graph is the line graph of a triangle-free graph. Brousek and Holub gave an analogous closure concept of claw-free graphs, called the edge-closure, based on local completion at a locally connected edge. In this paper, it is shown that the edge-closure is the line graph of a multigraph.
Klíčová slova

Zpět

Patička