Přejít k obsahu


Geroj našego vremeni ili "lišnij čelovek"? (postanovka problemy)

Citace:
SOVÁKOVÁ, J. Geroj našego vremeni ili "lišnij čelovek"? (postanovka problemy). In Revitalizace hodnot: umění a literatura : kolektivní monografie. Brno : Tribun EU, 2013, s. 409-414. ISBN: 978-80-263-0379-4
Druh: KAPITOLA V KNIZE
Jazyk publikace: rus
Anglický název: Hero of Our Epoch? Unneded Man?
Rok vydání: 2013
Místo konání: Brno
Název zdroje: Tribun EU
Autoři: PhDr. Jana Sováková CSc.
Abstrakt CZ: V předložené stati je sledována problematika kladného hrdiny v ruské literatuře prvního desetiletí 21. století. Na základě vybraných textů současných spisovatelů (např. Kabakova, Senčina) se autor pokusil ukázat základní atributy současného kladného hrdiny ? odcizení, ztráta ideálů, pocit bezvýchodnosti a nesmyslnosti života. Tito protagonisté jsou nespokojeni s realitou, snaží se z ní uniknout. Motivy útěku se stávají důležitým tématem literatury ?nulevych?.
Abstrakt EN: The easy drala with a problem of the positive hero in Russian prose in the first decade of the twenty-first century. By means of the selrcted contemporary writers´works, e. g. The works of kabakov and Sencin, the autor is trying to point out the common features of the protagonists such as the escape from reality and feelings of alienation, hopelessness and disillusion, which are related to the characters´negative attitude to reality.
Klíčová slova

Zpět

Patička