Přejít k obsahu


Metodika pro výškové propojení bodů ZGS, stanic CZEPOS a stanic národního doplnění ECGN

Citace:
PITOŇÁK, M., ŠPRLÁK, M., NOVÁK, P. Metodika pro výškové propojení bodů ZGS, stanic CZEPOS a stanic národního doplnění ECGN. 2015.
Druh: METODIKA, PAMÁTKOVÝ POSTUP, LÉČEBNÝ POSTUP
Jazyk publikace: cze
Anglický název: Methodology for height integration of fundamental geodetic control networks of the Czech Republic
Rok vydání: 2015
Autoři: Ing. Martin Pitoňák Ph.D. , Ing. Michal Šprlák Ph.D. , Prof. Ing. Pavel Novák Ph.D. ,
Abstrakt CZ: V rámci projektu TB02CUZK003 „Integrace polohových, výškových a tíhových základních bodových polí České republiky“ byly definovány podmínky a postupy pro polohové, výškové a tíhové propojení bodů Základní geodynamické sítě (ZGS) a stanic národního doplnění ECGN s polohovým, výškovým a tíhovým základním bodovým polem České republiky. Cílem metodiky je popsat metody pro výškové propojení bodů ZGS a stanic ECGN na základní výškové bodové pole České republiky. V kapitole 4 jsou definovány metody připojení bodů ZGS na základní výškové bodové pole pomocí geometrické nivelace se středu – velmi přesné nivelace. V kapitole 5 jsou popsané metody na připojení GNSS stanic CZEPOS na základní výškové bodové pole České republiky. Výsledky praktického testovaní jsou popsány v technických zprávách, které tvoří přílohy metodiky.
Abstrakt EN: In the frame of the project "Integration of positions, heights and gravity of fundamental geodetic control networks of the Czech Republic" requirements and methods for integrating positions, heights and gravity at the Fundamental geodynamic control network and ECGN points with national reference geodetic controls of the Czech Republic are described.
Klíčová slova

Zpět

Patička