Přejít k obsahu


Přípravek pro měření elektrické a iontové vodivosti využívající tenké vrstvy platiny

Citace:
TOMÁŠ, M., KŘENEK, T., POLA, M. Přípravek pro měření elektrické a iontové vodivosti využívající tenké vrstvy platiny. 2017.
Druh: PROTOTYP, FUNKČNÍ VZOREK
Jazyk publikace: cze
Anglický název: A measurement device for the electric and/or ionic conductivity determination using thin platinum layer
Rok vydání: 2017
Název zdroje: Západočeská univerzita v Plzni
Autoři: PhDr. Martin Tomáš Ph.D. , Ing. Tomáš Křenek Ph.D. , Michal Pola
Abstrakt CZ: Funkční vzorek je složen z plastového (PMMA) těla a soustavy vodičů. Membrána ve formě tenkého filmu je vkládána mezi plastové destičky tak, aby byla ve styku s definovanou plochou elektrod. Spojení destiček je realizováno šrouby, které jsou před měřením utaženy momentovým klíčem pro dosažení konstantního přítlaku. Elektrody jsou tvořeny laserem napařenou vrstvou platiny. Platina je v kontaktu s měděnými vodiči, které je možné připojit k jednotce elektrochemické impedanční spektroskopie.
Abstrakt EN: An experimental function sample in this paper can be divided to two main parts – the PMMA cell and the solid electrodes. A membrane in the form of thin film is placed between PMMA plates connected with bolts (constant torque is applied in every measurement). The solid electrode is made of platinum of well-defined area. The platinum layer was created with laser deposition. The layer is connected to copper wires. To measure the electric and ionic conductivity, the copper wires are connected to electrochemical impedance spectroscopy unit.
Klíčová slova

Zpět

Patička