Přejít k obsahu


Způsob ochrany povrchu proti tvorbě okují při tváření vnitřním přetlakem zatepla

Citace:
MAŠEK, B., JIRKOVÁ, H., RUBEŠOVÁ, K., BUBLÍKOVÁ, D. Způsob ochrany povrchu proti tvorbě okují při tváření vnitřním přetlakem zatepla. Praha, 2018.
Druh: PATENT, UŽITNÝ VZOR, PRŮMYSLOVÝ VZOR
Jazyk publikace: cze
Anglický název: A method of protecting the surface against formation of scales during hot forming with internal overpressure
Rok vydání: 2018
Místo konání: Praha
Název zdroje: Úřad průmyslového vlastnictví
Autoři: Prof. Dr. Ing. Bohuslav Mašek , Dr. Ing. Hana Jirková , Bc. Kateřina Rubešová , Mgr. Dagmar Bublíková
Abstrakt CZ: Způsob ochrany povrchu polotovaru proti tvorbě okují při tváření vnitřním přetlakem zatepla v nástroji, kdy se do vnitřního prostoru polotovaru a zároveň do prostoru mezi formou a polotovarem přivede dusík o přetlaku 0,2 až 0,4 MPa. Zároveň je odveden vzduch, který se nachází v prostoru polotovaru a v prostoru mezi formou a polotovarem.
Abstrakt EN: A method of protecting the surface of a semi-finished product against formation of scales during hot forming with internal overpressure in a tool, when nitrogen having an overpressure from 0.2 to 0.4 MPa is fed into the interior of the semi-finished product and, at the same time, into the space between the mould and the semi-finished product. Simultaneously, the air located in the space of the semi-finished product and in the space between the mould and the semi-finished product is conducted away.
Klíčová slova

Zpět

Patička