Přejít k obsahu


Vlastnosti svarových spojů ocelových konstrukcí

Citace:
FLOREK, A., VILCSEK, I. Vlastnosti svarových spojů ocelových konstrukcí. In Technická konference TESYDO 2018. Brno: TESYDO, s.r.o., 2018. s. 155-158. ISBN: 978-80-87102-19-0
Druh: STAŤ VE SBORNÍKU
Jazyk publikace: cze
Anglický název: Properties of weld joints in steel structures
Rok vydání: 2018
Místo konání: Brno
Název zdroje: TESYDO, s.r.o.
Autoři: Ing. Anton Florek CSc., Ph.D. , Ing. Igor Vilcsek Ph.D. ,
Abstrakt CZ: Svařované konstrukce a zařízení tvoří významnou oblast průmyslové výroby. Konstruktér se již při prvotních návrzích musí zaměřit na takovou konstrukci svařované konstrukce, která přinese maximální úsporu materiálu. Maximální ekonomický efekt má náhrada odlitků a výkovků svařenci, zvláště v kusové a malosériové výrobě – kde volba např. odlitků a výkovků pro malé série je ekonomicky nereálná. Současně se bez procesu svařování nelze obejít v oblasti sériové a masové výroby, kde je proces doprovázen vysokým stupněm robotizace, umožněným jednak větším rozšířením průmyslových robotů, ale současné i prudkým rozvojem v oblasti procesů svařování.
Abstrakt EN: Welded structures and equipment account for a significant part of industrial production. Even in the earliest product design stages, engineering designers have to strive to achieve savings in materials. The largest economies arise from replacing castings and forgings with weldments, most notably in job-lot and small series production. However, welding is equally indispensable in large series and mass production. It is combined with a high level of robotization, thanks to an ever wider deployment of industrial robots and rapidly developing welding processes.
Klíčová slova

Zpět

Patička