Přejít k obsahu


Simplifikace 3D modelů se zohledněním důležitých ploch

Citace:
VÁŠA, L., VANĚČEK, P., DVOŘÁK, J. Simplifikace 3D modelů se zohledněním důležitých ploch. PDM Technology Europe, s r. o., 2018.
Druh: ZPRÁVA
Jazyk publikace: cze
Anglický název: 3D model simplification that reflects important surfaces
Rok vydání: 2018
Název zdroje: PDM Technology Europe, s r. o.
Autoři: Doc. Ing. Libor Váša Ph.D. , Ing. Petr Vaněček Ph.D. , Jan Dvořák
Abstrakt CZ: Vědecko-výzkumná spolupráce probíhala se společností PDM Technology Europe s.r.o., se sídlem v Plzni. Společnost PDM Technology Europe je dodavatelem databázových řešení pro podnikovou sféru v tuzemsku i v zahraničí. Předmětem vědecko-výzkumné spolupráce byl návrh a implementace geometrických algoritmů pro simplifikaci 3D modelů se zohledněním důležitých ploch a následnou kompresi umožňující progresivní dekódování. K řešení tohoto problému neměla společnost PDM Technology Europe potřebné know-how, a proto požádala o spolupráci výzkumné centrum NTIS a podporu v rámci projektu Plzeňský podnikatelský voucher.
Abstrakt EN: The scientific cooperation has been done with the company PDM Technology Europe s.r.o., with headquarters in Pilsen. PDM Technology Europe is a supplier of database solutions for companies in Czech Republic as well as worldwide. The topic of the cooperation is design and implementation of geometric algorithms for simplification of 3D models reflecting on important surfaces, with subsequent compression that allows progressive decoding. PDM Technology Europe did not have the necessary know-how for the solution of this problem, thus they requested cooperation of the NTIS science center and support from the Pilsener voucher project.
Klíčová slova

Zpět

Patička