Přejít k obsahu


Tachovská kuchařka receptů, příběhů a vzpomínek

Citace:
FATKOVÁ, G., ŠLEHOFEROVÁ, T., KÖNIGSMARKOVÁ, A. Tachovská kuchařka receptů, příběhů a vzpomínek. 1. vyd. Plzeň : Vydavatelství Západočeské univerzity, 2018, 319 s. ISBN: 978-80-261-0805-4
Druh: KNIHA
Jazyk publikace: cze
Anglický název: The recipes, stories and memories cookbook from the Tachov
Rok vydání: 2018
Místo konání: Plzeň
Název zdroje: Vydavatelství Západočeské univerzity
Autoři: Mgr. Gabriela Fatková Ph.D. , Mgr. Andrea Königsmarková Ph.D. , PhDr. Tereza Šlehoferová Ph.D. ,
Abstrakt CZ: Vydejte se na cestu Tachovskem – svéráznou krajinou západních Čech na hranici s Bavorskem. Poznejte tachovský region prostřednictvím chutí, vůní a vzpomínek jeho současných i minulých obyvatel. Tato kniha pojednává nejen o jídle, ale zejména o lidech, jejich životě a příbězích spojených s místními událostmi i velkými dějinami; je koláží vytvořenou z receptů, výpovědí pamětníků a střípků z historie, která poskytuje jedinečný pohled na každodennost zasazenou do kontextu klíčových momentů 20 století.
Abstrakt EN: Take the road to Tachov - the peculiar landscape of western Bohemia on the border with Bavaria. Discover the Tachian region through the flavors, scents and memories of its present and past inhabitants. This book deals not only with food but especially about people, their lives and stories associated with local events and great history; is a collage of recipe, testimony and history, giving a unique view of everyday life set in the context of key moments of the 20th century.
Klíčová slova

Zpět

Patička