Přejít k obsahu


Bioodbouratelný objemový materiál na bázi celulózy se zlepšenými mechanickými vlastnostmi, vodná směs pro jeho výrobu a jednorázová zdravotní pomůcka z tohoto materiálu

Citace:
DUCHEK, P., ČAPEK, D. Bioodbouratelný objemový materiál na bázi celulózy se zlepšenými mechanickými vlastnostmi, vodná směs pro jeho výrobu a jednorázová zdravotní pomůcka z tohoto materiálu. Praha, 2019.
Druh: PATENT, UŽITNÝ VZOR, PRŮMYSLOVÝ VZOR
Jazyk publikace: cze
Anglický název: Biodegradable cellulose-based bulk material with improved mechanical properties, suitable mixture for producing it and a disposable medical device made of this material
Rok vydání: 2019
Místo konání: Praha
Název zdroje: Úřad průmyslového vlastnictví
Autoři: doc. Ing. Petr Duchek CSc. , Daniel Čapek
Abstrakt CZ: Ekologický materiál na bázi odpadních, snadnodostupných a levných surovin, který je plně bioodbouratelný a lze ho využít např. k výrobě jednorázových nádob ve zdravotnictví (alternativa k výrobkům VERNACARE). Materiál má lepší mechanické vlastnosti než srovnávaný výrobek.
Abstrakt EN: Environment-friendly composition on the basis of waste, cheap and/or readily available raw materials. This materials is fully biodegradable, and can be utilized e.g. for production of single-use medical containers (alternative to VERNACARE® products), with enhanced mechanical properties.
Klíčová slova

Zpět

Patička