Přejít k obsahu

Proč studovat na ZČU?

Naše konkurenční výhody:

  • Interfakultní prostupnost a univerzálnost studijních programů a oborů v prezenční nebo kombinované formě studia.
  • Kompatibilita systému vysokoškolského vzdělávání na ZČU s požadavky EU.
  • Kreditní systém studia -student sám rozhoduje o studijní zátěži, volí rytmus i obsah studia dle svých potřeb.
  • Certifikátové programy složené z výběrových předmětů, jimiž si student může doplnit studium základního oboru.
  • Možnost studia v zahraničí, zapojení do mezinárodních vzdělávacích a mobilitních programů.

Co získáte?

Reálnou možnost budoucího uplatnění na všech stupních řídicích struktur soukromých firem i státních institucí v oblasti výroby, obchodu, neziskové sféry a infrastruktury, ve výzkumných ústavech, v projekčních a konstrukčních firmách, ve veřejném sektoru a institucích územní samosprávy, ve sféře služeb a poradenství, ve vzdělávacích i kulturních institucích.

Místo vašeho studia:

Výuka ve všech nabízených oborech probíhá v moderně vybavených laboratořích a posluchárnách. Technické fakulty a Ústav umění a designu jsou soustředěny v univerzitním areálu na Borských polích. Ostatní fakulty jsou soustředěny v centru města. Obory Fakulty ekonomické lze studovat v Plzni, některé v Chebu.

Plzeň je čtvrtým největším městem v ČR a významným kulturním, hospodářským, průmyslovým a obchodním centrem, známým nejen tradičními výrobky strojírenského podniku Škoda a Plzeňského Prazdroje, ale i výrobky podniků umístěných v nové průmyslové zóně na Borských polích.

Město nabízí bohaté kulturní vyžití: několik divadel a kin, koncertní sály, muzea, galerie. Ve volném čase zjistíte, že plzeňské parky jsou ideální pro procházky, atraktivním cílem je i nádherné zalesněné okolí dostupné městskou dopravou a malebné vesničky a kostely, hrady a zámky celého Plzeňského kraje. Náročnější terény najdou turisté, cyklisté i lyžaři v horách blízké Šumavy. Plzeň je také městem sportu, je městem extraligového hokeje a prvoligového fotbalu. Zájemcům jsou k dispozici veřejná sportoviště (stadiony, tenisové kurty, plavecké bazény, fitness centra, sauny). Různé druhy sportu lze provozovat také v areálu univerzitního kampusu.

Plzeň žije bohatým životem nejen ve dne, také noční život nabízí každému dle jeho chuti mnoho možností zábavy v klubech, restauracích a na diskotékách.

Zajímají vás bližší informace? Potřebujete radu?

Patička